Nieuws

Nieuws

  • by:
  • oktober 6, 2026
  • Category: Benchmarkrapport

Nieuwe benchmarkrapporten voor varkens- en pluimveehouders beschikbaar


Voor de houders van varkens en pluimvee is er een nieuw benchmarkrapport beschikbaar via de SANITEL-MED applicatie met de individuele antibioticagebruiksresultaten voor de periode van juli 2025 t.e.m. juni 2026. Ook de bedrijfsrapporten vanuit AB Register voor varkens- en pluimveehouders voor deze periode zijn reeds te raadplegen. Voor de houders van vleeskalveren en rundvee zullen de nieuwe benchmarkrapporten binnen enkele weken beschikbaar zijn.

De analyse van de resultaten voorgesteld in de benchmarkrapporten werd uitgevoerd door AMCRA. Meer informatie over de gebruikte analyse methodiek vindt u in de inleiding van het rapport en via https://www.amcra.be/nl/analyse-antibioticagebruik.

Het wordt steeds aangeraden dat de veehouder samen met de bedrijfsdierenarts de resultaten van dit rapport bespreekt om na te gaan hoe op het bedrijf het best kan worden gestreefd naar een verantwoord antibioticumgebruik.

We herinneren veehouders en dierenartsen graag nogmaals aan het belang van correcte en tijdige registratie van de gegevens. Na publicatie van het benchmarkrapport zijn aanpassingen aan de gegevens slechts beperkt mogelijk.

Merkt u dat de gegevens in het rapport toch niet correct zijn?

  • Eventuele fouten in de dieraantallen moeten zo snel mogelijk gecorrigeerd worden in SANITEL volgens de normale procedures via DGZ en ARSIA.
  • Aanvragen tot wijzigingen aan antibioticumregistraties in SANITEL-MED moeten binnen de maand na de rapportdatum ingediend worden bij de helpdesk van SANITEL-MED en zijn enkel mogelijk indien het gegevens betreft van de laatste 6 maanden van de benchmarkperiode (d.w.z. januari 2026 t.e.m. juni 2026) en indien gemotiveerd door het originele toedienings- en verschaffingsdocument (TVD).